Denizkızı Kaptan Restaurant 1982 yılından bu yana siz değerli misafirlerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

Restaurantımızın bulunduğu yeşilin ve mavinin en güzel karışımını sunan doğası, ünlü denizci ve yazar Sadun Boro'yu da etkileyip kendisine şu satırları yazdırmıştır:

"Ey dost hoşgeldin GÖKOVA denen CENNET'e!
Bugün dünyanın en güzel yeri Gökova'nın ayrı bir köşesine Değirmenbükü'ne eriştin. Sana bağrını açan bu eşsiz koyları gezerken DOĞA'nın haşmetine, cömertliğine karşılık nankör insanoğlu(!)nun buraları nasıl kirlettiğini, ormanları yaktığını gördün, utandın!.. İşte bu rezilliği senden evvel gelen doğa sevgisinden yoksun kimseler yaptı... Sen de aynı hatayı yapma! Sakın çöpünü, artığını, boş şişenisana herşeyini veren bu emsalsiz GÖKOVA'nın mavi denizine, yeşil kıyılarına atma, hele sakın ateş yakma!..

Bizden sonra geleceklere temiz, yeşil bir cennet bırakalım!..

Rüzgarın kolayına, denizin sakin, neşen daim olsun!.."
Sadun Boro
"KISMET"
Haziran 1986
Mayıs 2003

Denizkızı Kaptan Restaurant sizlere en iyiyi sunmak için gayret göstermektedir. Yemeklerimiz ve mezelerimizde kullandığımız sebzeleri kendi bahçemizde ve köy bahçelerinde organik olarak yetiştirmekteyiz.

Deniz mahsullerimizi kendi balıkçılarımız ve yerli balıkçılardan günlük olarak temin edip sizlere sunmaktayız. Aynı şekilde et ürünlerimizde özellikle kuzu tandır sipariş üzerine beğeninize sunulmaktadır.

Restaurantımız; özellikle gün batımında denize sıfır manzarası ile size büyük keyifler sunacaktır. Afiyet olsun...


Market

Günlük köy ekmeği taze olarak her sabah temin edilmektedir. Kalıp buz ve içki buzu her an için mevcuttur. Meyve ve sebzeler köy bahçelerinden ve bahçemizden taze ve günlük olarak mutfağımıza sunulmaktadır.

Ayrıca marketimizde seçkin markaların tüm ürünleri mevcut olup bütün ihtiyaçlarınıza cevap verecek niteliktedir.


İskele ve Palamar Hizmeti

İskelemiz 20 tonozlu olup elektrik ve su ikmali sağlanmaktadır. Yanaşma ve çıkışlarda bot ile tonoz verme servisi mevcut olup palamar hizmeti verilmektedir. Emniyetle yanaşmanız ve ayrılmanız sağlanmaktadır.